Urząd Miasta Łodzi

Weekend w Łodzi. Sprawdź, co będzie się działo 3 i 4 czerwca

Oto kilka naszych pomysłów na aktywne spędzenie weekendu w Łodzi.

Holi Łódź Festival - fot. z arch. UMŁ
Jedną z atrakcji weekendu jest Holi Łódź Festival , fot. z arch. UMŁ

SOBOTA, 3 CZERWCA

 • Holi Łódź Festival, czyli Święto Kolorów. To ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie festiwalu kolorów. Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych, którzy celebrują radość życia. Holi Łódź Festival odbędzie się przy Piotrkowskiej 217. Na uczestników, czekać będą:
  - Kolorowe PROSZKI HOLI - 14 kolorów
  - Najlepsi DJ’e poprowadzą imprezę tak, by nie było czasu na odpoczynek
  - Kolorowa wata cukrowa
  - Kolorowe okulary
  - Bazooki CO2.

 • Botaniczna piątka po raz pierwszy w Łodzi. Imprezy z tego cyklu do tej pory odbywały się tylko w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Uczestnicy łódzkiego biegu będą mogli przebiec lub przejść 5 km po malowniczej, ale i wymagającej trasie poprowadzonej przez najpiękniejsze zakątki Ogrodu. Aby zapisać się na bieg należy wejść na stronę łódzkiej "Botanicznej piątki" w zakładkę "zapisy". Na stronie znaleźć można pełny regulamin imprezy, informacje o wpisowym, trasie.

 • VI Festyn Retkiński - przed Pałacem Młodzieży im. J. Tuwima (al. Wyszyńskiego 86). W programie pikniku są gry i zabawy dla dzieci, prezentacja wozu strażackiego, znakowanie rowerów przez SM.

 • Juwenalia Politechniki Łódzkiej. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: "Polibuda ponad wszystko, Juwenalia w rytmie disco". Zatem uczelnia zabierze studentów w podróż juwenaliowym wehikułem czasu i przenosie w lata 70, aby wspólnie bawić się do rana. Do łask powrócą dzwony oraz głowy pokryje afro.

 • Festyn z okazji Osiedlowego Dnia Dziecka i 70-lecia Przedszkola Miejskiego nr 233 (ul. Kolumny 301). Organizatorem jest RO "Wiskitno".

 • Łódzki Rajd Przedsiębiorców organizowany przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową. Start w EC1, meta w skansenie Nagawki. Rajd ma charakter przejazdu i zabawy z konkurencjami, nie jest wyścigiem na czas. Oprócz integracji i zabawy najważniejszym celem rajdu jest działanie charytatywne, czyli zbiórka pieniędzy na Fundację Gajusz.

 • Dzień dziecka w Monopolis (ul. Wydawnicza 4). Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, nie tylko dla najmłodszych - od przysmaków, którym nie odmówiłby żaden łasuch, po różnorodne animacje i atrakcje. Z pewnością będzie to dzień pełen wrażeń, który pozostanie w pamięci każdego dziecka na długo. Atrakcje, które będą dostępne podczas wydarzenia, zostały przygotowane z myślą o dzieciach w każdym wieku. Ale organizatorzy nie zapomnieli o dorosłych - dla nich także mamy coś specjalnego.

 • Spotkanie z bohaterami ulubionych kreskówek, zawody piłki nożnej, warsztaty wspinaczkowe i slackline, minionkowy tor przeszkód, szczudlarze i wielkie bańki - Dzień Dziecka w Manufakturze zapowiada się ekscytująco.

 • Songwriter Łódź Festiwal, a na nim "Meek, Oh Why?". Pod zegarem na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej z 6 Sierpnia tym razem wystąpi pięcioosobowy zespół o unikatowym brzmieniu, balansujący pomiędzy wpływami muzyki elektronicznej, hip-hopu i nowoczesnego jazzu. 

 • Noc Bibliotek, czyli ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako otwarte i dostępne miejsca z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto i trzeba korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji.

NIEDZIELA, 4 CZERWCA

 • Miejski Ogród Zoologiczny zaprasza na imprezę plenerową "Rossmann dzieciom". Wydarzenie organizowane pod hasłem "Wyspa Skarbów" zdominują piraci i marynarze. Będzie tradycyjnie wiele atrakcji od wyjątkowego, bajowego programu artystycznego, przez strefy edukacyjne, po ulubione przez małych łodzian konkursy z nagrodami.

 • Na terenie MKS Metalowiec (ul. Jachowicza 1) odbędzie się XVI Samorządowy Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem jest RO Chojny - Dąbrowa. Oprócz emocji sportowych związanych z rozgrywanymi meczami, w programie wydarzenia są także konkursy i zabawy sportowe oraz występy wokalne.

 • Dziesiątki atrakcji na ulicy Piotrkowskiej i w pasażu Schillera czekają na dzieci i rodziców, którzy zdecydują się wziąć udział w Miejskim Dniu Dziecka. Będzie m.in. nauka chodzenia na szczudłach, turniej gry w kręgle, konkursy sprawnościowe. Będzie też coś dla małych naukowców i teleskop słoneczny oraz wiele innych propozycji.

 • Wędrówka w poszukiwaniu ciekawych form rzeźbiarskich i architektonicznych w łódzkich parkach. W programie wycieczki liczne rzeźby i pomniki w Parku Śledzia, zajezdnia tramwajowa przy ul.Północnej, rzeźby i grota w Helenowie, pomniki w Parku Ocalałych. Jeśli czas pozwoli to wycieczkę zakończymy zwiedzaniem pracowni rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych.

 • Fotofestiwal 2017. Nowe rzeczywistości, niby-biografie, dziwaczne, nieprawdopodobne światy - w tym roku Fotofestiwal zaprosił artystów, którzy używają fikcji do komentowania tego co tu i teraz. Twórcy wciągną widza w grę, w której granice między tym co realne i nierealne przestają być oczywiste.

To tylko niektóre z atrakcji tego weekendu w Łodzi. Więcej informacji o imprezach i wydarzeń związanych z Dniem Dziecka znajdziecie w tym zestawieniu, które możecie pobrać lub zobaczyć online. Zachęcamy też do zapoznania się z naszym kalendarzem wydarzeń.


KLIKNIJ W GRAFIKĘ, ABY POWIĘKSZYĆ

Powiązane aktualności

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Wizualizacja budynku po rewitalizacji - mat. prasowe

Rewitalizacja zabytkowej szkoły Grohmana. Powstanie tu nowoczesny kompleks biurowo-mieszkalny

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

W czwartek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycje firmy Royal Mill... więcej

Radny Adam Wieczorek - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

1,5 mln zł na dodatkowe badania dla łodzian w 2018 roku

Marlena Kamińska / BPKSiT

Łódź przygotowała bogatą ofertę badań i konsultacji dla wszystkich mieszkańców. Teraz nie trzeba... więcej

Zabierzcie babcię i dziadka na koncert, spektakl, warsztaty czy rodzinne animacje - fot. CC0 license

Oto kilka propozycji na Dzień Babci i Dziadka

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Koncerty, spektakle, warsztaty, rodzinne animacje - to tylko niektóre z propozycji, jakie... więcej

Celem łódzkiej firmy jest stworzenie czarnej skrzynki dla łazików i lądowników kosmicznych - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Łódzki start-up Shoot Capsule włącza się do kosmicznego wyścigu

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Sektor kosmiczny w ostatnich dziesięciu latach rozwija się niezwykle dynamicznie. Łódzki stert-up... więcej

W Łodzi i regionie prognozowany jest silny wiatr i opady śniegu - fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Uwaga! W Łodzi i regionie możliwy silny wiatr i zawieje śnieżne

Konrad Ciężki / BRPiNM

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat, w którym ostrzega przed silnym wiatrem i... więcej

Kalendarz
Kontakt