Urząd Miasta Łodzi

Punkty widokowe

Punkty widokowe

Góra "Śmieciówka"

Górka zlokalizowana przy ul. Łupkowej w północnej części Łodzi. Dawniej było to wysypisko śmieci, które z upływem czasu zasypano ziemią. Przez lata był to dziko porośnięty teren. Obecnie obszar uporządkowano i zagospodarowano nadając charakter tarasu widokowego. Przy ładnej pogodzie widoki są imponujące.

Punkt Informacyjny i widokowy Nowego Centrum Łodzi

Punkt Informacyjny Nowego Centrum Łodzi mieści się na XV piętrze budynku Textilimpexu. Zainteresowane osoby mogą stąd oglądać postępy prac budowlanych na obszarze budowy nowego centrum Łodzi , rewitalizowanych obiektów EC1, teren budowy Bramy Miasta oraz podziwiać Dworczec Łódź Fabryczna.

Punkt stworzony został z myślą o łodzianach i mieszkańcach regionu, turystach oraz inwestorach, zainteresowanych lokowaniem swoich projektów na terenie Nowego Centrum Łodzi. Przekaz jest dostosowany do różnych grup wiekowych. 

Godziny pracy punktu zaplanowano tak, aby łodzianie mieli szansę odwiedzać go po godzinach pracy oraz w soboty. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zorganizowane grupy mogą odwiedzać punkt po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu terminu wizyty. Chęć wizyty można zgłosić poprzez profil na Facebooku: www.facebook.com/punktinfoncl

Kalendarz
Kontakt