Urząd Miasta Łodzi

Dla mieszkańców

Rewitalizacja

Rewitalizacja (dosłownie: ożywienie) jest to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych, na obszarze, który znajduje się w kryzysie. Jej celem jest przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc najprościej jest to wprowadzenie takich zmian na obszarze części miasta, dzięki którym będzie się lepiej żyło, przebywało i pracowało. Rewitalizacja, to nie tylko remonty. Poprawa przestrzeni musi iść w parze z polepszeniem warunków życia i rozwiązywaniem problemów społecznych. Podstawą we wprowadzaniu zmian jest dialog z mieszkańcami i poszukiwanie rozwiązań problemów społecznych.

Kontakt

Biuro ds. Rewitalizacji

Biuro ds. Rewitalizacji

ul. Piotrkowska 171
90-447 Łódź

tel.: +48 (42) 638-57-58 (sekretariat, przyjmowanie podań)
fax: +48 (42) 638-57-29

e-mail: rewitalizacja@uml.lodz.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek, Środa – Piątek od 8.00 do 16.00
Wtorek od 9.00 do 17.00


Koordynatorzy obszarów 1-8 ROCŁ:

Tadeusz Chibner (obszary 1, 4) tel. +48 (42) 638-43-46 t.chibner@uml.lodz.pl

Łukasz Urbaniak (obszary 2, 3, 5, 6) tel. +48 (42) 638-55-70 lu.urbaniak@uml.lodz.pl


Oddział ds. Działań Społeczno – Gospodarczych:

Ewa Grabarczyk (kierownik) tel.  +48 (42) 638-51-39 e.grabarczyk@uml.lodz.pl

Dorota Piskorska tel. +48 (42) 638-57-54 d.piskorska@uml.lodz.pl

Justyna Szymańska tel. +48 (42) 272-61-81 j.szymanska@uml.lodz.pl

 

Projekt pilotażowy II:

Katarzyna Dyzio (kierownik projektu) tel. +48 (42) 272-61-83 k.dyzio@uml.lodz.pl

Marta Ignaczak (koordynator Gospodarzy Obszarów i Latarników Społecznych) tel. +48 (42) 638-57-27 m.ignaczak@uml.lodz.pl

Aleksandra Trzcińska (specjalista ds. zamówień publicznych) tel. +48 (42) 638-57-27 a.trzcinska@uml.lodz.pl

Anna Kobalczyk (specjalista ds. programów modelowych) tel. +48 (42) 638-57-27 a.kobalczyk@uml.lodz.pl

 

Gospodarze Obszarów 1-8:

OBSZAR 1

Ulica Włókiennicza
Monika Dolik (m.dolik@uml.lodz.pl) – tel. 506 663 976

Ulice Jaracza, Rewolucji 1905 r., Kilińskiego, Wschodnia
Krzysztof Matyszczak (k.matyszczak@uml.lodz.pl) – tel. 506 664 203 - w zastępstwie

OBSZAR 2 ORAZ 3

Ulice Narutowicza, Sienkiewicza, Kilińskiego, Tuwima
Marcin Borusławski (m.boruslawski@uml.lodz.pl) – tel. 506 663 903

OBSZAR 4

Ulice Północna, Zachodnia, Pomorska
Weronika Małolepsza (w.malolepsza@uml.lodz.pl) – tel. 506 664 141

Ulice Wschodnia, Rewolucji 1905 r., Nowomiejska
Krzysztof Matyszczak (k.matyszczak@uml.lodz.pl) – tel. 506 664 203

OBSZAR 5 ORAZ 6

Ulice Sienkiewicza, Piotrkowska, Roosvelta
Jarosław Janicki (j.janicki@uml.lodz.pl) – tel. 506 664 084

OBSZAR 7

Ulice Legionów, Mielczarskiego
Karolina Ciupa (k.ciupa@uml.lodz.pl) – tel. 506 663 931

OBSZAR 8

Ulice Legionów, Gdańska
Bartosz Frątczak (b.fratczak@uml.lodz.pl) – tel. 506 664 001

Możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego


Specjalista ds. kontaktu z przedsiębiorcami

Rafał Lewonowski (r.lewonowski@uml.lodz.pl) – tel. 506 664 323

Mieszkania - Rejony Obsługi Najemców
  • RON13 (Obszar 1,4)
    tel. (42) 678-15-69; email: ron13@zlm.lodz.pl; Łódź, ul. Pomorska 115B
  • RON11 (Obszar 2,3 oprócz ul. Tuwima 33 i 35)
    tel. (42) 630-08-05 wew. 183; email: ron11@zlm.lodz.pl; Łódź ul. Piotrkowska 86
  • RON12 (Obszar 5,6 w tym Tuwima 33,35)
    tel. (42) 636-82-92; email ron12@zlm.lodz.pl; Łódź, ul. Piotrkowska 238
  • RON9 (Obszar 7,8)
    tel. (42) 253-70-00; email: ron9@zlm.lodz.pl; Łódź, ul. Wapienna 15
Biuro Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta

Aleksandra Hac

tel:. +48 (42) 638-54-27;
e-mail: a.hac@uml.lodz.pl
90-926 Łódź, ul. Piotrkowska 104

Wydział Lokali Użytkowych

Krzysztof Adamowicz

tel.: +48 (42) 638-50-59,
tel. kom.: 798-737-445,
e-mail: uzytkowe@zlm.lodz.pl
90-440 Łódź, ul. Piotrkowska 153

Kalendarz
Kontakt