Urząd Miasta Łodzi

Aktywne ferie w Manufakturze

autor:

Manufaktura

29.01.2018 - 11.02.2018

Nikt nie będzie nudził się w ferie – o to zadba Manufaktura, która zaprasza dzieci i młodzież do aktywnego wypoczynku w czasie zimowej przerwy. Czekają półkolonie taneczne, nauka jazdy na łyżwach, ścianka wspinaczkowa. Dodatkowo w czasie ferii uczniowie mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych zniżek.

Przerwę od nauki można wykorzystać na… naukę nowych umiejętności! Dwa turnusy tygodniowych półkolonii oferuje szkoła tańca Egurrola Dance Studio. Podczas „Roztańczonych Półkolonii” dzieci mogą nie tylko poznawać nowe techniki taneczne, ale przygotują również taneczne show, wybiorą się na ciekawe wycieczki i wezmą udział w warsztatach artystycznych. Zaplanowano nawet pasowanie na tancerza! Wciąż są wolne miejsce na oba turnusy. 550 zł – turnus / 130 zł – jeden dzień. Szczegóły pod numerem telefonu 601526526.

Nieco inne tańce, bo na lodzie, będzie można szlifować pod okiem instruktora na lodowisku w Manufakturze. Codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 12-14 na miłośników ślizgów czekać będzie profesjonalny łyżwiarz, który pokaże jak prawidłowo jeździć na łyżwach, a tych bardziej zaawansowanych nauczy trudniejszych elementów. Nie obowiązują zapisy. Lekcje z instruktorem są darmowe, obowiązuje bilet na lodowisko. Na miejscu działa wypożyczalnia pozwalająca skorzystać z atrakcji również odwiedzającym, którzy nie mają swoich łyżew. Wypożyczenie łyżew wraz z biletem wstępu będzie kosztować 10 zł. Ci, którzy swoje łyżwy mają, zapłacą 6 zł. 

Aktywnie można spędzić także czas na ściance wspinaczkowej. Stratosfera zaprasza zarówno na indywidualne „wspiny”, jak i na zajęcia z instruktorem. Ferie to idealny czas, by zacząć przygodę ze wspinaczką!

O specjalnej ofercie na ferie nie zapomniał też Jupi Park. Pierwszy tydzień w tej popularnej sali zabaw upłynie pod znakiem „Szalonej nauki”, a w drugim dzieci poznają tajniki gotowania molekularnego. Warto podkreślić, że oferta półkolonii jest niezwykle elastyczna – można wybrać zarówno pakiety dzienne, jak i tygodniowe, z opcją wyżywienia lub bez. Chętni mogą skorzystać także z samych zajęć warsztatowych. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 726-212-202.

Z ciekawą ofertą na ferie wychodzi Empik. Tu przez całe ferie będzie można dać upust swoim artystycznym potrzebom! W oba poniedziałki (29.01 i 5.02) o godz. 13 dzieci od 5. roku życia stworzą niezwykłe obrazy z roztopionych kredek, we wtorki o tej samej porze, mali artyści będą robić pomysłowe ramki do zdjęć, a w środy powstaną przepiękne mozaikowe puzderka. W czwartki: gratka dla miłośników książek - uczestnicy zajmą się produkcją zakładek, a w piątki powstaną albumy na zdjęcia. Warsztaty kreatywne przeznaczone są dla klientów programu mój empik. Kartę programu można założyć w każdej chwili, nawet w trakcie zajęć. Bazą do pracy warsztatowej jest produkt dostępny w salonie, wskazany przez prowadzącego. Żeby przystąpić do pracy, wystarczy się w niego zaopatrzyć. Po zajęciach gotowe dzieło stanie się miłą pamiątką czasu poświęconego na doskonalenie kreatywności manualnych. Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu: 603 117 072

Ferie to też znakomity moment, by wybrać się z pociechami do kina. Cinema City ma swoim repertuarze filmy animowane dla młodszych widzów i kino familijne, dla nieco starszych. Obecnie na ekranach multipleksu w Manufakturze można oglądać takie tytuły jak „Tedi i mapa skarbów”, „Cudowny chłopak”, „Gnomy rozrabiają”, „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska”, a także hitowe produkcje: „Fernando”, „Jumanji: Przygoda w dżungli”, „Paddington 2”.

Starsi uczniowie mogą skorzystać z promocji w Jazda!Park, gdzie przez całe ferie w godz. 10-15, godziny gry w bilard kosztować będzie tylko 12 zł.

Z kolei Muzeum Fabryki przygotowało ofertę dla grup zorganizowanych. Placówka znajduje się w budynku dawnej farbiarni i drukarni – to w tym miejscu biała bawełna pokrywała się pięknymi wzorami. Uczestnicy pierwszych warsztatów wybierają jeden z kilku przygotowanych wcześniej wzorów (wśród nich bohaterowie znanych bajek), po czym przy użyciu własnoręcznie wykonanych stempli dekorują bawełniane tkaniny. Drugi warsztat pt. „Geszeft”, przeniesienie uczestników do XIX-wiecznej Łodzi. Ci będą musieli wczuć się w rolę łódzkich „geszefciarzy” i utrzymać się na bardzo trudnym oraz wymagającym rynku wyrobów tekstylnych. Warsztaty są połączone ze zwiedzaniem wystawy Muzeum Fabryki. Warsztaty przewidziane są dla grup 10-cioosobowych.

Powiązane aktualności

Polecane wydarzenia

wtorek, 20 lutego 2018

„Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” oraz „Od marzeń o lataniu do fabryki snów – polscy Leonardowie” w EC1 -  fot. mat. pras. „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi

„Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” oraz „Od marzeń o lataniu do fabryki snów - polscy Leonardowie” w „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi

Ponad 70 eksponatów, w tym historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii... więcej

EC 1
24.11.2017 - 03.06.2018
Kalendarz
Kontakt